Teplé jaro je tady a s ním i nová svěží energie. Šedá zima je konečně za námi a my máme neuvěřitelnou potřebu čištění nejen našich těl, ale i našeho bezprostředního okolí. Jedině tak totiž může začít něco nového, čistého.

Nejtoxičtější látky u nás doma

I když se podlaha i nábytek krásně lesknou a vše hezky voní, při používání běžných úklidových prostředků jsme neustále vystaveni toxickým látkám, které dýcháme a vstřebáváme svou kůží. Fuj! A to vše u nás doma, kde bychom měli mít pocit největšího bezpečí. My to tak určitě nechceme. Nebojte, jde to i jinak...

Jak na čistý a zdravý domov zároveň?

Je to velmi jednoduché. Používáním přírodní ekologické drogerie vytvoříte ve své domácnosti zdravé prostředí nejen pro sebe, ale i pro své děti a domácí mazlíčky. Účinnost je přitom srovnatelná, jako u běžných prostředků a není to vůbec drahé!

Univerzální čističe

 

 

Čeho se doma vyvarovat?

Běžné úklidové prostředky si s naší bezpečností moc hlavu nelámou. Spoléhají, že si maličká písmenka na zadní straně nepřečteme nebo že jim ani za mák nerozumíme. My jim to nebaštíme!

 

 

 

Chlór a čpavek

Produkují velmi dráždivé plyny. Kombinací s jinými prostředky se do vzduchu mohou uvolňovat toxické chloraminové látky. Chlór samotný tvoří spolu s kyselinami (běžné v prostředcích na WC) škodlivý plynný chlór.

Fosfáty

Napomáhají mytí nádobí a praní prádla tam, kde je tvrdá voda. V EU jsou naštěstí ve všech prostředcích kromě tablet do myčky zakázané (ty budou až letos). Vedou k nadměrnému růstu vodních rostlin, jejichž rozklad z vody vyčerpává kyslík a to vede k úhynu vodního života.

 

 

Triklosan

Populární přísada běžných antibakteriálních přípravků. Pokud je triklosan vystaven slunečnímu záření, vzniká toxický dioxin, který z těla neodchází a časem se akumuluje. Nic, co by nám chutnalo.

Syntetické vonné látky

95 % chemických látek používaných ve vůních jsou syntetické sloučeniny pocházející z ropy. Mnohé z nich jsou potvrzené toxiny či karcinogeny (acetaldehyd, musk tetralin, ...). Slovíčko vůně, parfum či fragrance tak může znamenat přítomnost až čtyř tisíc různých chemických dobrot. V ekologických přípravcích naleznete pouze přírodní éterické oleje.