Jestliže jste se rozhodli najít si v novém roce nové bydlení, pravděpodobně přemýšlíte, jak na to. Jednou z možností je zajít do realitní kanceláře, kde vám zkušení makléři poradí, jak a kde sehnat bydlení podle vašich představ. Nevýhodou tohoto způsobu však je, že pokud se rozhodnete přestěhovat se na druhý konec republiky, nemůžete si z časových důvodů pravděpodobně dovolit častější návštěvy realitních kanceláří.

Existuje ale další, v dnešní době velmi oblíbená možnost, a sice najít a prohlédnout si nové bydlení nejdříve na specializovaných webových stránkách, kterých je nepřeberné množství.  Z široké nabídky bytů a domů ke koupi i k pronájmu můžete z pohodlí vašeho domova vybrat ty, které vás zaujmou nejvíce, a schůzku s makléřem si domluvit až pak. Mnohdy se může stát, že budete dlouze vybírat z nabídky bytů, která však není aktualizovaná. Na trhu portálů se již v roce 2004 objevila stránka www.eurobydleni.cz/byty/plzen/pronajem/, která denně hlídá změny nemovitostí a poptávající okamžitě informuje o veškerém pohybu, takže určitě nebudete ztrácet drahocenný čas zbytečně.  

Jednoduchost prohlížení stránek je obrovskou výhodou. Hledáte-li například prodej bytu České Budějovice, nebo prodej bytu Plzeň, či pronájmy a prodeje bytů a domů kdekoliv jinde po republice, jednoduše zadejte potřebné parametry do vstupního pole vyhledávacího formuláře a otevře se vám široká nabídka bytů a domů dle požadované lokality. U jednotlivých nemovitostí pak můžete najít další uvedené parametry včetně tipu bytu či domu, konstrukce, obytné plochy, možností parkování, ale také například přesnější charakteristiky objektu, jeho vybavení, typ vlastnictví či upřesnění lokality, ve které se nabízené bydlení nachází. Váš nový příbytek tak můžete mít na dosah téměř okamžitě bez zbytečné ztráty času. Při novoročním přípitku pak můžete přemýšlet pouze nad předsevzetími a užívat si ušetřeného času.